Külső raktáron (2-5 munkanap)
Kerti tó pH-értékének (savasságának) csökkentésére szolgál. Ideális esetben a pH-értéknek 7-8 között kell lennie, mind a koi, mind a nitrifikációs folyamat érdekében – de a 6-9 közötti értékek is tolerálhatók, amíg stabilak.
A pH-érték mérésekor vegye figyelembe, hogy az érték reggel a legalacsonyabb, este pedig a legmagasabb. Ezért fontos, hogy a megbízható mérések érdekében egyszerre mérje a vizet.
A MICROBE-LIFT – pH mínusz nem káros a kerti tó élővilágára. Az értéket nem szabad napi 0,5-nél jobban módosítani, mivel káros lehet a halakra és a kerti tó más élőlényeire.
Adagolás:
750 liter vízhez 10 ml 0,1-es lépésekben csökkenti a pH-értéket.
A MICROBE-LIFT – pH mínuszt több lépésben ajánlott használni, ahol a pH-értéket az új adag hozzáadása előtt megmérik. Így elkerülhető a túladagolás.
Zavarossá teheti a vizet, de ez újra eltűnik.
Adagolási példák:
1000 literes kerti tó – ha a pH-értéket 0,1-gyel szeretné csökkenteni 7,9-ről 7,8-ra – adjon hozzá kb. 13 ml-t.
5000 literes kerti tó – ha a pH-értéket 0,1-gyel szeretné csökkenteni 7,9-ről 7,8-ra – adjon hozzá kb. 66 ml-t.
10000 literes kerti tó – ha a pH-értéket 0,1-gyel szeretné csökkenteni 7,9-ről 7,8-ra – adjon hozzá kb. 133 ml-t.
10000 literes kerti tó – ha a pH-értéket 0,5-tel szeretné csökkenteni 7,5-ről 8-ra – adjon hozzá kb. 665 ml-t.
| Tömeg | 1,1 kg |
|---|
















Vízbeállító JBL StabiloPond Basis 5kg
Vízbeállító vízstabilizátor JBL StabiloPond KH 2,5kg
Foszfát megkötő JBL PhosEx Pond Filter 1kg
Foszfát megkötő JBL PhosExPond Direct 2,5l
Vízbeállító JBL StabiloPond Basis 10kg
Vízbeállító JBL StabiloPond Basis 250g
Víztisztító a víz zavarosságának megszüntetésére JBL CleroPond 500ml 

